— Ubytování —

Před odjezdem si ujasněte představy o Vaší dovolené. Za jakým účelem tam jedete? Chcete se věnovat aktivně sportovním aktivitám, poznávání památek, relaxaci, józe? Buďme upřímní Bali na žádné lenošení a "plácnutí sebou" na pláži moc není. Jednak je to velmi krásná země se spoustou zajímavých míst , památek, oslav a tradic. A za druhé letět až na druhý konec světa jen proto, abychom svá těla nechala hnědnout na pláži a u bazénu, tím byste přišli o poznání skutečného ráje na zemi.

Ubytování je velmi rozmanité a celkem cenově dostupné. Je možno využít různé portály jako je např. booking.com nebo agoda. Za mě je nejpřehlednější booking.com, který hojně využívám. Rezervace funguje bez problémů a hned také vidíte podmínky pro rezervaci, co vše je zahrnuto v ceně, do kdy můžete rezervaci bezplatně zrušit. Některá ubytování vyžadují zálohu předem, většinou však probíhá celá platba až na místě.

Je dobré si před rezervací změnit měnu na IDR. Vyhnete se tak směnnému kurzu. Ve většině ubytovacích zařízení musíte platit hotově, někdy se můžete setkat s poplatkem za platbu kartou. 


Booking.com