— Svátky —

Na Bali se koná nespočet ceromoniálů, rituálů a oslav svátků, které provázejí Balijce již od samého narození. 

Menší obětiny Bohům se musí přinášet každý den. Podobné obětiny najdete např. před krámky, na plážích, snažte se do nich nešlapat, i když někdy se to může zdát jako nadlidský výkon.

— Svátky roku 2020—

19.2.2020 - Galungan

29.2.2020 - Kuningan

24.3.2020 - Ogoh-ogoh

25.3.2020 - Nyepi day (Silent day)

16.9.2020 - Galungan

26.9.2020 - Kuningan

Balijský kalendář se nazývá Pawukon má 6 měsíců a každý měsíc má 35 dní. Což znamená, že balijský rok má 210 dní. Každý měsíc se zkládá z jednodenních až desetidenních týdnů.

— Nejvýznamnější svátky—

Kuningan

Kuningan (Hari raya Kuningan) se slaví každých 210 dní. Říká se, že tento den na zem sestoupí Hyang Widi, aby požehnal dobrému životu všem lidem na světě.

Ceremonie by měly být uskutečněny dopoledne. Pak se Widi vrací zpátky do nebe.

Galungan

Galungan (Hari raya Galungan) je oslava vítězství dobra (Dharma) nad zlem (Adharma). Bambu se zdobí kokosovými listy, květinami, dorty atd. Tyto ozdoby Penjor mají symbolizovat prosperitu. Staví ho každý dům před svých vchodem, a tak vzniknou krásně se lemující ulice.

Nyepi

Nyepi (něpi) je balijský nový rok. Slouží k meditaci a rozjímání místních obyvatel. Patří mezi státní svátek a je nazýván taktéž Dnem ticha tzv. Silend day. Od 6 hodin ráno po 24 hodin se nesmí vycházet ven na ulici, je zakázáno používat dopravní prostředky, nemělo by se svítit, zapalovat oheň, koukat na televizi (programy nefungují), dělat hlučné zvuky. V ten den nefunguje ani mezinárodní letiště Ngurah Rai v Denpasaru. Zákazy platí taktéž pro turisty, kteří by měli ctít pravidla a nevycházet z areálu hotelu.

Den před Nyepi dnem oslavují obyvatelé vyhánění zlých duchů z ostrova. Mladí lidé vyrábějí Ogoh-ogoh, což je vyzobrazení zlých duchů a démonů. K jeho výrobě používají bambus, papír, textil a spoustu dalších ozdob. Podle tradice by se měl Ogoh-ogoh na břehu moře upálit a na druhý den svrhnout.