13.10.2014 10:34

Kde je toaletní papír?

Tak to bylo něco, co mě fakt zaskočilo. Představte si, že chcete použít veřejný záchod, pokud vás neodradí zápach, pak vejdete dovnitř

 a jediné, co tam uvidíte, je prkénko na zemi a v rohu na vás kouká vybetovaná "studnička" naplněná vodou, v níž plave plastový rendlík. Samozřejmě po toaletním papíru či mýdlu ani památky. Když se tato prvotní zkušenost převrhla a stala se zkušeností opakovanou, začala jsem si říkat: "Sakra, oni snad nepoužívají toaletní papír.". A opravdu, místo tohoto námi opěvovaného, heboučkého papíru, využívají již zmíněný plastový rendlík s vodou, popřípadě čouhající malou spršku. Fantazie my pracuje dobře, někdy až moc, ale radši ji v tomto případě budu držet na uzdě. To ať si každý (ne)představí sám. 

Nebo situace, kdy jedete na motorce a chce se vám použít toaletu. Všude samá pláň nebo terasovitá pole a palmy. Žádné husté lesy jako u nás, kde se dá v případě nouze zastavit. Jo chlapi to mají v tuto chvílu opravdu snažší, ti se klidně schovají i za tu palmu. Za to my ženy jsme na tom hůře a nezbyde nic jiného než najít v okolí aspoň něco, čemu zdánlivě říkají záchod. 

Naštěstí v hotelech jsou již zvyklý na mezinárodní klientelu, takže zde v této malé místnůstce najdete, vše, co tam má být. Někdy i extra bonus. Sprchu a záchod pod otevřeným nebem. Ze začátku to může vypadat fantasticky, ale jen do té doby, než ten záchod opravdu potřebujete využít. To pak máte pocit, jakoby vás s tím záchodem posadili do půlky Václavského náměstí. Dalším extra bonusem může být jen jeden kohoutek u sprchy, a zkuste hádat, jestli poteče teplá nebo studená...no co bychom chtěli v tropech, že? :-)

 

—————

Zpět


Kontakt

Bali ráj

Penaga, Yangapi, Bangli, Bali, Indonesia

+420 737 773 317English version: