Ubytování na Bali

12.12.2019

Bali nabízí širokou škálu ubytování. Vše se odvíjí od rozpočtu, ale je důležité podotknout, že i s menším rozpočtem se dá sehnat velmi kvalitní ubytování se servisem na vysoké úrovni. Každopádně si nebudeme nalhávat, že čím levnější, tím menší komfort. Také byste měli počítat s tím, že většinou vám budou dělat společnost ještěrky, v horším případě i švábi. Stejně tak pokud se ubytování nachází ve vnitrozemí, počítejte s tím, že pokoje mohou nevábně vonět plísní, což způsobuje vysoká vlhkost, bohužel nepomůže ani celodenní větrání. 

A co Bali může nabídnout? Mezi nejznámější ubytování patří např.:

 1. Hostely
 2. Guesthouse, homestay
 3. Vily
 4. Hotely
 5. Bungalovy apod.

Booking.com

Rezervaci je dobré nenechávat na poslední chvíli, jelikož s přibližujícími se letními prázdninami, což je také hlavní sezóna, jednotlivé termíny mizí a ubytování se začínají vyprodávat. Samozřejmě že ubytování nebude problém najít i den před odjezdem či v den příjezdu, ale už to nemusí být dle vašich přestav. Pokud cestujete sami nebo ve dvou, najít ubytování bude vždy jednodušší než pro rodiny s dětmi, které mají větší požadavky na ubytování, jako jsou například rodinné pokoje, kterých je mnohem méně než klasických pro dva.

K ubytování můžete využít rezervační portály. Mezi ně patří např.:

 1. booking.com
 2. hotels.com
 3. agoda.com
 4. tripadvisor.com
 5. expedia.com
 6. trivago.cz, srovnávač rezervačních portálů

Za mě je nejpřehlednější booking.com, ale může to být jen můj pocit, a tak si při hledání ubytování vyzkoušejte více rezervačních stránek a najděte si tu svou, která Vám bude vyhovovat nejvíce. 

Tip pro dlouhodobé ubytování:

Existují také facebookové stránky, kde se dají sehnat levnější pokoje, většinou na měsíční bázi. Dají se také sehnat pokoje ve společné vile apod. Dvě z takových stránek jsou například:

Bali (South) Monthly Villa & Apartment Rentals

Canggu Community Housing