Návštěva Zoo Bali

24.02.2020

Z návštěvy Zoo Bali mám rozpačité pocity. Samozřejmě děti byly nadšené, což je to nejdůležitější kritérium. My rodiče už pak moc ne, a dle recenzí na tripadvisor.com v tom nejsme sami. Ani nešlo tolik o to, že v tento moment je část v rekonstrukci (buduje se zde místo pro africká zvířata jako jsou žirafy, zebry, hroši atd.), ale spíše o předražené ceny. Vstupné na dospělou osobu je něco kolem 350.000 Rp a jídlo a pití pak cenově ještě vrcholek překračuje. 

První dojmy po vstupu do zoo byly milé, okolo volně pobíhají klokani, srnky a celá tato "první" trasa je zastíněná stromy. Ono celkově je v celém areálu dost stínu. V "druhé" části se nám nejvíce líbilo Aviary, pavilón, kde se volně pohybují větší ještěrky, lemuři, netopýři. 

Do "třetí" části se dá dostat pouze safari busem, který jezdí každých pět minut. Tady už jsou k vidění pouze sloni, orangutáni a nalézá se zde i větší výběr restaurací.  

Na zpáteční cestě jsme se zastavili ve vodním parku, který se nachází hned u vstupu do "druhé" části zoo. Zchlazení bylo super, děti si vyhrály, ale celý vodní park potřebude pořádnou rekonstrukci. Vodní atrakce jsou zrezlé, sprchy a toalety si už taky odsloužili své, celkově prostředí vypadá ošuntěle. 

Shrnutí

Plusy

+ dětěm se v zoo a vodním parku líbilo

+ v zoo se nachází pěkné toalety

+ mnoho možností stravování 

+ zvířata vypadají v dobré zdravotní kondici

Mínusy

- ceny vstupného, jídla a pití

- vodní park potřebude rekonstrukci

- část areálu v rekonstrukci

- různé atrakce se zvířaty (jízda na slonech, snídaně s orangutány apod.)

Obecné

Na www.bali-zoo.com najdete všechny potřebné informace, včetně možnosti koupit vstupenky on-line. 

Zakoupila jsem promo hopper vstupenky, které zahrnují vstup do Balitopia a také beach club Flamingo za celkovou cenu cca 440.000 Rp/dospělá osoba. Vstupenky jsou platné po dobu jednoho týdne od zakoupení. Takže se mohou, ale nemusí využít ten samý den. 

Přibližná doba strávená v zoo byla 4 hodiny a 2 hodiny ve vodním parku (od 10:00 do 16:00). 

Google mapy vás dovedou přímo před vchod :-)