— Horké prameny oblast Batur—

Batur je název jak pro stále činnou sopku, tak také pro jezero, které leží ve vzniklém kráteru. Celá oblast je velmi malebná se spousty kusů černé lávy, které zde zbyly po vulkanické činnosti. Krásný výhled je z obce Kintamani, ale doporučujeme zastavit před, pokud nechcete být neodbytně obtěžováni prodejci suvenýrů.
Cesta k horkým pramenům je jedna z nejchaotičtějších cest, s kterou se na Bali můžete setkat. Cesta je velmi frekventovaná, zaplněná náklaďáky vezoucí z oblasti vytěžený písek. Kvůli cestě do kopce a své přeplněnosti, zastavují na cestě a s vyhozeným pískem, který zabírá půlku silnice, je cesta velmi náročná. Určitě je vhodné buď jet na motorce, s kterou je mnohem lehčí zastavit, kdekoliv chcete nebo využít služeb průvodce. 

V okolí Baturu se nachází dva komplexy s horkými prameny, které se dostávají na povrch a plní tak bazénky, v nichž se dá krásně relaxovat.

Hot springs - Toya Devasya

Jsou zde k dispozici tři menší bazénky, jeden větší nově přistavený a klasický plavecký bazén, v němž tedy není voda tak teplá. Je zde spousta lehátek, vodní bar, restaurace s výhledem na jezero, camping. Vstupenka vyjde přibližně na 300 Kč za osobu a je v ní zahrnut ručník a welcome drink. Jídlo zde bylo výborné.
Více foto zde.

Batur Natural Hot Spring

Najdete zde spoustu menších bazénků cca 8 a jednu skluzavku do vody. K sezení je zde minimum lehátek, ale stejně většinu času strávíte ve vodě. Cena je kolem 340 Kč na osobu. Zahrnuje ručník, welcome drink a něco malého na zub, např. spring rolls. K dispozici jsou toalety. Restaurace nabízí výhled na jezero a za poplatek cca 60 Kč jsou k zapůjčení šlapadla k projížďce po jezeře. V restauraci dost profukuje, nutné si vzít aspoň ručník. Nejlepší k návštěvě jsou všední dny.
Více foto zde